Content

Nieznana Przestrzeń

Nieznana Przestrzeń - Opis

Image

Nieznana Przestrzeń - Opis

Postprzez Mistrz Gry » 31 Sie 2017, o 14:15

Rozległe przestrzenie galaktyki kryjące w sobie wiele tajemnic. Niezbadane ruiny, nieodkryte cywilizacje, opuszczone wraki i stacje. Wszystko to ciągle czeka na odkrycie. Rozmaite ekspedycje poszukiwawcze ciągle wydzierają kosmiczną przestrzeń, oznaczają ją na mapie by ostatecznie włączyć w granice Imperium. Nieznana Przestrzeń to doskonałe miejsce na kryjówkę dla pirackich flot i wszelkiego rodzaju samotników szukających spokoju w odległych miejscach ukrycia. Nie oznacza to jednak, że w nieznanej przestrzeni nie ma skolonizowanych i zamieszkanych układów. Istnieją takowe, jednak na tle rozległych przestrzeni wydają się być one nieistotne z punktu widzenia centralnie zarządzanego Imperium.

Siła militarna - Siła militarna Imperatora w tym regionie jest ograniczona. Imperium od czasu do czasu wysyła ekspedycje badawcze bądź flotylle pościgowe goniące tropem piratów, jednak pełna kontrola wojskowa nad Nieznaną Przestrzenią leży daleko poza możliwościami logistycznymi, kadrowymi i materiałowymi. Nieliczne placówki rządowe mają zapewnioną pewną ochronę ze strony armii i floty jednak prawda jest taka, że w większości przypadków każda, lepiej zorganizowana piracka grupa dałaby sobie z tymi siłami radę. I to właśnie niezależne zgrupowania pirackie są w tym regionie największą siłą. Co prawda piraci nie prowadzą tutaj otwartej wojny z Imperialną flotą jednak miesięczne raporty spływające na Courscant wskazują, że do największej liczby "incydentów" z pirackimi zgrupowaniami dochodzi właśnie w Nieznanej Przestrzeni.

Ekonomia – Nieznana przestrzeń nie przedstawia dla Imperium większej wartości ekonomicznej. Pomimo tego, że istnieją tutaj światy bogate w surowce naturalne to jednak ich eksploatacja – póki co - wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem i kosztami; władze wolą skupiać się na czerpaniu zysków z istniejących złóż znajdujących się w aktualnych granicach. Nieliczne próby założenia kopalń bądź uruchomienia przedsiębiorstw przemysłowych mają znaczenie bardziej symboliczne niż strategiczne. Nie oznacza to jednak, że siły imperium będą skore do oddania komukolwiek źródeł zasobów, od tak. Właśnie to znaczenie symboliczne sprawia, że Imperialna administracja dokłada wszelkich starań by zapewnić ochronę szlaków handlowych i stały dopływ robotników i to pomimo tego, że na papierze rachunki nie rzadko wychodzą na minus.

Praworządność - Szczątkowa. Próby utrzymania porządku na tak rozległych obszarach wykończyłyby Imperium szybciej niż wojna domowa z połową światów. Nieopłacalny wysiłek który dałby minimalne korzyści. Prawo jest respektowane tylko tam gdzie widnieje Imperialne Godło. Na okręcie, stacji czy placówce badawczo – wydobywczej. I tylko tam. A takich miejsc w rzeczywistości nie ma zbyt wiele. Nieznana przestrzeń to region w którym przedstawiciele Imperialnych władz najmniej odczuwają bezpieczeństwo i prestiż jakie powinny im zapewniać pełnione urzędy.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6888
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Wróć do Nieznana Przestrzeń

cron